Rukiye Eğlence

Kimdir?

Rukiye Eğlence, soyu Halep’ten Gaziantep’e çalışmak üzere gelmiş bir Türkmen Ailesine dayanan bir T.C vatandaşıdır. Her ne kadar annesi Gaziantep’in yerlilerinden olsa da o, kendisini Türkmen olan babasının soyuna daha yakın görmektedir.

Rukiye Eğlence, 18.10.1989 Gaziantep doğumludur. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri ana bilim dalında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2014 yılında Sosyoloji eğitimi almaya başladı. Hâlen sosyoloji 4. sınıfında öğrenim görmeye devam etmektedir.

Rukiye’nin ileriye dönük hedefleri arasında, sosyal-psikoloji alanında yetkinliğini arttırmış bir sosyolog olup, ülkesinin bu anlamda gelişmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak bulunmaktadır.

Rukiye, vatanını çok seviyor ve milletine aşık. Yegâne arzusu ise, ömrünü hayır üzere harcayıp salih bir kul olarak bu dünyadan ayrılmaktır.

Rukiye atama bekleyen bir öğretmen adayıdır. Ancak atanma ihtimalini kendisine uzak gördüğü için yazılım alanında kendini geliştirmeye çalışmıştır. Şu an hayatını freelance yazılım işleri üzerinden kazanmaktadır.

Bilgisayar Sistemleri bölümünden mezun olduktan kısa bir süre sonra Ankara’da çalışmış olup şu an Gaziantep’te ailesiyle birlikte yaşamaktadır.

Sosyal yönü pek de gelişmemiş olan Rukiye, kendisini atalete mahkûm kılan engelleri bilinç düzeyinde aşmaya çalışmakta ve bunu başarabilmesi adına yakın çevresinden bizatihi duyarlık beklemektedir. Aksi halde Rukiye, bu yaşına kadar benliğinde süregelmiş olan yalıtılmış ruh haline esir olmaktan korkmaktadır. Kendisine bu doğrultuda destek olan tüm arkadaşlarına ve yakın çevresine en derin hislerle bağlılığı söz konusudur.

Şu sıralar “freelance“…

Hakkına hayırlısı diyoruz…