About the author

rukiye

rukiye

Rukiye Eğlence, 1989 Gaziantep doğumludur. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri ana bilim dalında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2014 yılında Sosyoloji eğitimi almaya başladı. Hâlen sosyoloji 4. sınıfında öğrenim görmeye devam etmektedir. Vatanını çok seviyor, milletine aşık. Yegâne arzusu, ömrünü hayır üzere harcayıp salih bir kul olarak bu dünyadan ayrılmaktır.

Related Articles

3 Comments

 1. 1

  Fakir Yazar

  İkisi de çok akıllı adamlar ancak Elon Musk yaş ve deneyim olarak Facebook ve instagramın yaratıcısı zuckerberg den daha iyi ve deneyimli diye düşünüyorum. Paypal ilk internet üzerinden para alışverişini sağlayan sistemlerden biri. Diğerlerlerini vikipedia’dan okuyabilisiniz Mark’ın biraz daha kendini geliştirmesi gerek. Yapay zeka ya inanma konusuna gelirsek bence olamayacak bir şey değil. Çoğu duyguyu hissedip ona göre davranmasa da sorulara mantıklı cevaplar verecek kadar geliştirilebilir. Öğrenebilir robotlar üzerinde çalışmaları gerek. Şuan Ezberci robotlar genelde japonya da yapılan çalışmalar. Bundan 1000 yıl önce geçmişi gösteren aletlerin çıkacağı söylenseydi o zaman ki insanlarda imkansız derlerdi. Ancak şuan 10 yıl önce evlendiğin düğünü izleyebiliyorsun 🙂

 2. 2

  Serdar

  Mantıklı bir açıklama olmuş teknoloji ile yakından ilgilenen biri olarak yapay zekanın ciddiye alınması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum.

 3. 3

  serkan KBK

  Mükemmel bir yazı olmuş. Kaleminize kuvvet 😊

Bir Cevap Yazın