About the author

rukiye

rukiye

Rukiye Eğlence, 1989 Gaziantep doğumludur. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri ana bilim dalında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2014 yılında Sosyoloji eğitimi almaya başladı. Hâlen sosyoloji 4. sınıfında öğrenim görmeye devam etmektedir. Vatanını çok seviyor, milletine aşık. Yegâne arzusu, ömrünü hayır üzere harcayıp salih bir kul olarak bu dünyadan ayrılmaktır.

Related Articles

2 Comments

 1. 1

  halil okur

  .htaccess dosyamı düzenlediğim zaman sitenin dili kullanıcılarda değişim gösteriyor. Kullandığım eklentiden kaynaklı olabilir mi acaba? Super Cache v3 kullanıyorum ama şu an pasif duruyor. Aktif olduğunda insanlara karmaşık karakterler gösteriyor. Önbellekleme yapamadığı zaman site açılış hızım ortalama 5.987 s oluyor.

  1. 1.1
   rukiye

   rukiye

   Halil Bey htaccess dosyanızı bana mail olarak atabilirseniz size yardımcı olmaya çalışayım inş. Yazıda bahetmiştim, normal txt dosyasında açılında karakter kodlamasında sorunlar yaşanabiliyor. (rukiyegle@gmail.com)

   Bir de önbellekleme için zaten bir eklenti kullanıyormuşsunuz. Bu yüzden aynı anda önbelleklemeyi manuel olarak yapılandırmanıza ihtiyaç yoktur. Eklenti önbelleklemeyi otomatik olarak yapar zaten.

Bir Cevap Yazın