About the author

rukiye

rukiye

Rukiye Eğlence, 1989 Gaziantep doğumludur. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri ana bilim dalında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2014 yılında Sosyoloji eğitimi almaya başladı. Hâlen sosyoloji 4. sınıfında öğrenim görmeye devam etmektedir. Vatanını çok seviyor, milletine aşık. Yegâne arzusu, ömrünü hayır üzere harcayıp salih bir kul olarak bu dünyadan ayrılmaktır.

Related Articles

One Comment

  1. 1

    E.

    Bence darbe yeni bir darbe doğurdu. Bazılarına göre darbe girişimi bir tiyatro olmayabilir bana göre ise darbe girişiminden sonra iktidar ohal adı altında kendi darbesini gerçekleştirdi. 12 Eylül nasıl özal’ı getirdiyse, 28 Şubat nasıl akp’yi iktidara taşıdıysa 15 temmuz da erdoğan’ı başkanlığa taşımak için gerçekleşmiştir Bu darbe girşiminde fetö ne kadar suçlu ise akp ve tayyip de o kadar suçludur. 15 temmuz’un bayram ilanı ise halkın aklıyla alay etmekten başka bir şey değil.
    Yazınızın sonlarına doğru “Şükür ki millet kazandı.” demişsiniz. Millet kazanmış mı bilemem ama bu ülkede kaybeden hep halk oluyor. 26 yaşındayım daha emeğin, halkın kazandığını görmedim.
    Darbenin en büyüğü ise ohal’in süresiz uzatılmasıdır. Geçtiğimiz günler de erdoğan konuşmasında “OHAL’i biz iş dünyamız daha rahat çalışsın diye yapıyoruz. Soruyorum. İş dünyasında herhangi bir sıkıntınız, aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde Türkiye’de OHAL vardı ama bütün fabrikalar grev tehdidi altındaydı. Hatırlayın o günleri. Ama şimdi grev tehdidi olan yere biz OHAL’den istifade ederek anında müdahale ediyoruz. Çünkü iş dünyamızı sarsamazsınız. Bunun için kullanıyoruz biz OHAL’i.” halk ve işçi düşmanlığını dile getirmekle kalmamış Bir çok işyerindeki grevler “milli güvenliği bozacak nitelikte olması” gibi saçma gerekçelerle engellenmişti. En son da şişecam ve mefar ilaç fabrikasındaki grev bu gerekçelerle engelnmişti. Gerçek darbe işte budur.

Bir Cevap Yazın